Na etykietach logistycznych można umieścić bardzo wiele cennych informacji, dlatego też odgrywają one ważną rolę. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać największe korzyści związane ze stosowaniem etykiet logistycznych.

Jakie korzyści dla producentów?

Dla producentów największą zaletą etykiet logistycznych jest przede wszystkim to, że można dowolnie identyfikować towary. Olbrzymią zaletą jest także możliwość śledzenia jednostek od fabryki bezpośrednio do odbiorcy. Jest to doskonałe narzędzie, dzięki któremu można usprawnić poszczególne procesy przyjęcia, magazynowania i wydawania towaru z magazynów.

Etykiety logistyczne poprawiają jakość danych w zaawansowanych systemach informatycznych. Olbrzymią korzyścią dla producentów jest także ułatwienie procesu inwentaryzacji oraz możliwość bardzo szybkiego i elastycznego dostosowania się do poszczególnych wymogów odbiorców zewnętrznych.

Jakie korzyści dla operatorów logistycznych?

Logistyczne etykiety oferują bardzo wiele korzyści dla operatorów logistycznych. Największą zaletą jest możliwość skrócenia czasu przyjęcia towaru do magazynku. Dzięki etykietom logistycznym można zredukować błędy, które pojawiają się bardzo często przy ręcznym wprowadzaniu danych bezpośrednio do systemu informatycznego.

Sporą korzyścią jest oszczędność czasu oraz możliwość obniżenia kosztów. Wynika to oczywiście z tego, że można wyeliminować wewnętrzne etykiety wprowadzane w poszczególne etapy transportu oraz magazynowania. Nie można zapominać także o zdecydowanie prostszych procesach integracji z klientami, którzy stosują standardowe etykiety logistyczne.

Jakie korzyści dla sieci handlowych?

Etykiety logistyczne oferują błyskawiczną identyfikację oraz automatyczną rejestrację dostarczanych jednostek logistycznych. Według najnowszych danych dzięki etykietom logistycznym można skrócić czas dostawy nawet o 80%.

Etykiety logistyczne umożliwiają śledzenie pochodzenia produktów (traceability). Do plusów należy zaliczyć także zwiększenie odpowiedzialności dostawcy za prawidłowość oznaczenia poszczególnych jednostek logistycznych. Olbrzymim atutem jest także możliwość wyeliminowania błędów, które pojawiają się przy wzrokowym odczytywaniu albo przy ręcznym rejestrowaniu składu palet.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ