Nie wszyscy mają świadomość jak istotną rolę w domu pełnią okna. Element ten nie tylko strzeże przed wiatrem, chłodem i włamaniem, ale również jest doskonałym zabezpieczeniem przed ewentualnym włamaniem. Okna przynoszą również ulgę w duszne, słoneczne dni. Rekomendowane jest zatem zdecydowanie się na okna, które będą zarówno solidne, estetyczne, jak i funkcjonalne. Warto zdawać sobie sprawę, że okna niekoniecznie muszą być drewniane. Omawiany produkt wykonany z PCV jest nie tylko korzystniejszy, ale również tańszy.

Jakie są walory jakościowe okien PCV?

Okna, które zostały wykonane z PCV są produktami, które świetnie spełniają swoje funkcję nawet przez 40 – 50 lat. Warto przy tym wspomnieć, że nie jest konieczna ich szczególna konserwacja. Wystarczy bowiem dokładnie przemyć je wodą z płynem czyszczącym od dwóch do trzech razy w roku, a także wymieniać uszczelni co kilka lat. Należy zdawać sobie sprawę, że trwałość omawianego rodzaju okien objawia się również na inne sposoby. Są to bowiem produkty bardzo odporne na uszkodzenia, należy do nich zaliczyć oddziaływanie czynników atmosferycznych, rozwój pleśni i grzybów czy działanie różnego rodzaju czynników chemicznych.

Funkcjonalność okien PCV

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że okna PCV są nie tylko trwałe, ale niezwykle funkcjonalne. Wyposażone zostały bowiem przez producentów w funkcję mikrowentylacji, można w ten sposób zagwarantować przepływ świeżego powietrza przez mieszkanie bez specjalnej konieczności otwierania okien.

Z kolei osobom, którym szczególnie zależy na maksymalnej możliwej szczelności przede wszystkim zimą, w trakcie mrozów, rekomendowane jest zrezygnowanie ze wspomnianej wcześniej mikrowentylacji. W ten sposób nie tylko będzie cieplej w mieszkaniu, niższe będą również rachunki za ogrzewanie. Trzeba również mieć świadomość, że omawiane okna PCV są lekkie, są zatem niezwykle wygodne w trakcie mycia oraz codziennego użytkowania. Technologia ich wytwarzania umożliwia bowiem na tworzenie okien o bardzo dużej liczbie kształtów czy rozmiarów, w ten sposób możliwe jest dopasowanie okien PCV praktycznie do każdego otworu okiennego. Bardzo istotny jest także fakt, że okna PCV można beż żadnego problemu dodatkowo wyposażyć w różnego rodzaju opcje antywłamaniowe.

Estetyka okien PCV

Okna PCV dostępne w sprzedaży są przeważnie biała. Można je jednak znaleźć obecnie w praktycznie każdym kolorze, nie powinno być zatem żadnego problemu w dopasowaniu tego rodzaju okna do aranżacji domu. Warto mieć świadomość, że dostępne są również drewnopodobne warianty, czyli produkty rekomendowane przede wszystkim osobom, których celem jest połączenie właściwości okien PCV z estetyką drewnianych. Ogromnym atutem omawianych okien jest fakt, że nawet w przypadku podjęcia decyzji o zakupie produktów w białym kolorze, można mieć pewność, że nawet po kilku latach eksploatacji nie będą miały żółtawego koloru. Wystarczy bowiem maksymalnie dwa razy w roku przetrzeć okna specjalnym preparatem czyszczącym.

O czym warto pamiętać przy wyborze okien PCV?

Warto zdawać sobie sprawę, że własny montaż może nie być żadną oszczędnością, jeżeli zostanie wykonany w nieodpowiedni sposób. Producenci okien mają świadomość, że zdecydowana większość problemów z odkształcaniem się czy nieszczelnością wynika ze złego montażu. Klienci mogą zatem spotkać się z brakiem gwarancji, jeżeli okna nie zostają wykupione razem z ich montażem.

Baza wiedzy o oknach PCV

Rekomendowane jest zainwestowanie w wysokiej jakości ramy, które będą nie tylko wielokomorowe, ale również sztywne. Osoby, które podjęły decyzję o budowie domu pasywnego powinny dokonać zakupu okien PCV z trzema szybami. Warto także zwrócić szczególną uwagę na współczynniki hałasu i przenikalności ciepła. Można również zastanowić się nad specjalnymi pakietami antywłamaniowymi.

Dobrym rozwiązaniem bardzo rzadko praktykowanym jest negocjowanie ze sprzedawcami, ponieważ przy większych zamówieniach można otrzymać rabat. Należy także pamiętać, że okna PCV nie będą pasowały do większych przeszkleń, o czym powinien poinformować sprzedawca.

Więcej: oknotest.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ