Arkusz kalkulacyjny należy do programów najczęściej używanych w biurach, zarówno w małych i średnich firmach, jak również w dużych instytucjach państwowych oraz wielkich korporacjach międzynarodowych. Excel jest najbardziej popularnym i profesjonalnym programem, idealnie dostosowanym do potrzeb użytkowników. Obecnie stosowany jest nie tylko w działach wykorzystujących analizy czy obliczenia, ale również w dziale kadr oraz marketingu.

E-learning – najlepszy sposób na naukę programu

Excel jest niezwykle rozbudowanym narzędziem dostosowanym do potrzeb zmieniającego się rynku oraz użytkowników. Wraz z rozwojem oprogramowanie to staje się coraz bardziej doskonałe, a także wyposażone w wiele złożonych i użytecznych funkcji.

Zastosowanie arkuszy kalkulacyjnych w pracy zawodowej

Arkusz kalkulacyjny Excel jest wykorzystywany w firmach o rozmaitych profilach działalności – w wielu różnych działach. Wykorzystują go w pracy analitycy, ekonomiści oraz logistycy. Poza tym obliczenia i analizy dokonywane w Excelu przetwarzane są w działach marketingu i sprzedaży stanowią podstawę w wielu przedsiębiorstwach. Dlatego co najmniej podstawowa, a często nawet zaawansowana znajomość arkusza kalkulacyjnego Excel jest wymagana od kandydatów w procesie rekrutacji. Aby poprawić swoją znajomość Excela – warto zapisać się na kurs e-learningowy.

Rodzaje oferowanych kursów

Na platformie szkoleniowej https://imperiumszkoleniowe.pl/kategoria-kursow/e-learning-excel/ dostępne są trzy odrębne pakiety szkoleniowe. Możemy wybrać jeden z trzech kursów – podstawowy, średniozaawansowany i zaawansowany – dostosowany do poziomu znajomości.

Poziom podstawowy programu Excel

Podstawy kurs z zakresu Excela pozwala opanować podstawowe funkcje i nauczyć się tworzenia prostych analiz czy wykresów. Obejmuje on 30 lekcji podzielonych na różne zagadnienia tematyczne. Kurs e-learningowy zapewnia też opiekę mentorską. W trakcie szkolenia kursant zapozna się z arkuszem kalkulacyjnym Excel od podstaw, nauczy się uruchamiać i zapisywać skoroszyt, a następnie pozna poszczególne funkcje dotyczące formatowania tabel, liczb, obiektów i komórek. Nauczy się m.in. tworzyć szablony, które będą pomocne do szybszej i bardziej efektywnej pracy. Kolejnym krokiem znajomości programu będzie budowanie formuł i funkcji oraz tworzenie czytelnych wykresów. Lekcja „Tips & triks” podpowiada jak łatwiej i skuteczniej wykorzystać arkusz kalkulacyjny. Tym samym uczestnik kursu zobaczy jak wprowadzać daty czy wypełniać kolumny danymi. Warto także poznać użyteczną funkcję przenoszenia danych – kopiowania, wycinania i wklejania.

Excel na średniozaawansowanych

Ten kurs nauki MS Excela cieszy się ogromnym zainteresowaniem, gdyż większość osób pracujących zawodowo miała już do czynienia z arkuszem kalkulacyjnym. Warto jednak poprawić swoje umiejętności i nauczyć się biegle pracować w Excelu. Kurs w postaci 27 spotkań online pozwala poznać najistotniejsze funkcje programu często używane w codziennej pracy. Dzięki szkoleniu można nauczyć się zasad formatowania warunkowego, zobaczyć jak działają tabele przestawne oraz poznać ważne funkcje, takie jak funkcja JEŻELI oraz WYSZUKAJ.PIONOWO.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ