Polacy coraz częściej wybierają płatności bezgotówkowe zamiast transakcji gotówkowych. To wszystko ma znaczący wpływ na proces zakupowy, dlatego też obecność terminali płatniczych w placówkach staje się wręcz czymś oczywistym. Dowiedz się więcej o programie Polska Bezgotówkowa, którego celem jest m.in. rozwój płatności bezgotówkowych.

Polska bezgotówkowa – aktualna sytuacja
Na początku roku 2018 wystartował program Polska Bezgotówkowa. Jest to niejako odpowiedź na trendy oraz tendencje rynkowe. Celem programu jest przede wszystkim rozwój oraz upowszechnianie płatności bezgotówkowych w Polsce. Na wsparcie mogą liczyć mikro i mali przedsiębiorcy, którzy nie korzystali przez ostatnie 12 miesięcy z terminali płatniczych w swoich punktach handlowo-usługowych. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez eService wynika, że 6 na 10 respondentów jako preferowaną metodę płatności wybiera transakcje bezgotówkowe. Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że w skrajnych przypadkach klienci są w stanie zrezygnować z zakupu produktu lub usługi ze względu na ograniczenia w płatnościach (brak transakcji bezgotówkowych). Na szczęście większość placówek daje taką możliwość, problem może pojawić się jednak w mniejszych miejscowościach. Przedsiębiorcy, którzy nie mają terminali płatniczych, wybór ten argumentują przede wszystkim obawą przed kosztami związanymi z abonamentem za świadczenie usług oraz związanych z samym zakupem sprzętu. Na szczęście pojawiało się wsparcie – program Polska Bezgotówkowa! Dowiedz się więcej na jego temat.

Poznaj program Polska Bezgotówkowa!
Dzięki zaangażowaniu sektora publicznego, Związku Banków Polskich, wydawców kart oraz agentów rozliczeniowych, w lipcu zeszłego roku została powołana fundacja Polska Bezgotówkowa. Aby skorzystać z jej pomocy, każdy przedsiębiorca powinien przejść proces weryfikacyjny (w którym wybiera terminal – jeden z dwóch dostępnych modeli, wypełnia formularz zgłoszeniowy, przechodzi proces weryfikacji, otrzymuje przesyłkę). Na jakie wsparcie może liczyć przedsiębiorca, który zakwalifikuje się do programu Polska Bezgotówkowa? Dzięki eService (partner fundacji Polska Bezgotówkowa), może otrzymać darmowe terminale płatnicze (nawet do 3 sztuk), ponadto przez 12 miesięcy zostaje zwolniony z abonamentu za świadczenie usługi (płatności bezgotówkowe). Więcej informacji na temat programu Polska Bezgotówkowa znajdziesz na stronie Bez Gotówki https://bezgotowki.pl/o-programie/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ