Dzięki rozwojowi nowoczesnych technik drukarskich druk na tkaninach jest dziś jedną z popularnych usług poligraficznych, dających możliwość personalizacji odzieży, jej zdobienia i efektownego wykańczania. Z usług tego typu chętnie korzystają różnego rodzaju agencje reklamowe, firmy odzieżowe oraz inne podmioty gospodarcze, które szukają atrakcyjnego sposobu na zareklamowanie swoich produktów, usług lub marki. Najpopularniejsze techniki druku na tkaninach to: druk termotransferowy, druk bezpośredni na tkaninach DTG, druk sublimacyjny oraz zdobienie tkanin specjalnym rodzajem folii – folie Flex Flok. Więcej dowiesz się o nich na https://kreativia.pl/services/druk-na-tkaninach/.

Druk termotransferowy – jest to jedna z najnowocześniejszych i wysoko wydajnych technik druku na tkaninach bawełnianych białych lub kolorowych, korzystająca z pomocy druku laserowego utrwalanego termicznie. Przy pomocy urządzenia laserowego wykonuje się nadruk na specjalnym nośniku, a następnie w całości przenosi się i utrwala bezpośrednio na tkaninie. Druk na tkaninach z wykorzystaniem technologii druku termotransferowego to jedna z najbardziej wydajnych i prostych w realizacji metod przygotowania nadruków na koszulkach bawełnianych lub na innych częściach garderoby wykonanych z bawełny. Niestety tego typu nadruki są wrażliwe na ciepło, dlatego taką odzież należy prac wyłącznie w chłodnej wodzie, a przy prasowaniu trzeba pamiętać, o odwróceniu jej na drugą stronę.

Druk bezpośredni na tkaninach DTG – ta innowacyjna technika druku pozwala wykonywać nadruki bezpośrednio na tkaninie, z pominięciem dodatkowego nośnika (papieru lub foli). Nadruki tego typu charakteryzują się niezwykle wysoką szczegółowością i intensywnością kolorów, nie usztywniają tkaniny, a ich powierzchnia jest bardzo przyjemna w dotyku. Wadą metody jest ograniczona powierzchnia zadruku.

Druk sublimacyjny – to specyficzna technologia druku przeznaczona do zadrukowywania tkanin poliestrowych. Dzięki wysokiej temperaturze pigment zawarty w atramencie sublimacyjnym trwale wnika w strukturę materiału i na stałe się z nim wiąże. W tym przypadku jest to przede wszystkim druk na taninach poliestrowych białych. Jeśli chcesz zadrukować tkaninę kolorową, mogą pojawić się z tym pewne problemy.

Folie Flex Flok – to folie, które pod wpływem wysokiej temperatury na trwale wiążą się ze strukturą materiału, tworząc na niej jakiegoś rodzaju napis czy grafikę. Tego typu nadruki są najczęściej jednokolorowe i uzyskuje się je, poprzez wycięcie z folii określonego kształtu czy napisu i następnie na jego zaprasowaniu, na powierzchni koszulki lub innego rodzaju odzieży. Prosta metoda do naniesienia logo na wybrany produkt odzieżowy.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ