Zgubienie dowodu osobistego to dosyć stresująca sytuacja. Dlatego musimy zareagować od razu, kiedy tylko zauważymy, że dowodu nie mamy. Zaginięcie dowodu zazwyczaj wiąże się z tym, że dostaje się on w niepowołane ręce. Ktoś może bezkarnie dysponować naszymi danymi osobowymi i chociażby zdecydować się na pobranie pożyczki, którą później będziemy musieli spłacać.

Co robić, kiedy zgubimy dowód osobisty?

Jeżeli zauważymy, że zaginął nasz dowód osobisty powinniśmy bezzwłocznie zgłosić ten fakt na policji. Nie zawsze bowiem jesteśmy pewni, czy zgubiliśmy go sami, czy może został nam ukradziony. Dowód osobisty to w końcu nasz najważniejszy dokument tożsamości. To bezpośrednie potwierdzenie naszego pochodzenia.Posiadanie dowodu osobistego pozwala na załatwianie spraw urzędowych, czy na wyjazdy zagraniczne. Dowód osobisty może także okazać się potrzebny wtedy, kiedy korzystamy z usług różnego rodzaju. Zaginięcie dowodu powinno być więc tożsame z zawiadomieniem policji. Powinniśmy pamiętać, że oszuści i złodzieje najczęściej załatwiają coś właśnie na podstawie ukradzionych dowodów osobistych. Głównie chodzi o pobieranie pożyczek. Dodatkowo, należy uważać na nierzetelne firmy oferujące pożyczki, które później mogą przetwarzać nasze dane osobowe. W związku z tym, warto pobierać zobowiązania finansowe za pomocą takich stron www jak kredytok.pl, należącą do firmy KredytOK.

Pożyczka przy okazaniu dowodu osobistego

Najczęściej pożyczki pobiera się po okazaniu dowodu osobistego. Dlatego, kiedy mamy niezbędny dokument tożsamości to możemy zdecydować się na wzięcie pożyczki przez telefon w firmie KredytOK. Można tam liczyć na szybką pożyczkę na dowolny cel. Otrzymuje się ją telefonicznie, po wcześniejszej rejestracji online. Wystarczy uzupełnić formularz kontaktowy i umówić się na wizytę w oddziale firmy, gdzie zweryfikowane będą nasze dane osobowe na podstawie okazanego dowodu osobistego. Tym samym, nie musimy bać się, że ktoś będzie z niego korzystał bez naszej wiedzy. To zwiększy nasze poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do wspomnianej firmy.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ