Motywacja to najważniejsza składowa sukcesu. Im bardziej czegoś chcesz i im więcej wykażesz zaangażowania, by to zdobyć, tym łatwiej osiągniesz swój cel. Ukończyłeś studia, które kompletnie Cię nie interesowały, a teraz męczysz się w znienawidzonej pracy? Bez motywacji będziesz tkwił na swoim stanowisku tak długo, dopóki pracodawca sam Cię nie zwolni albo nie osiągniesz wieku emerytalnego. Jeśli natomiast masz silną motywację do zmian, otworzy się przed Tobą cały wachlarz możliwości. Wrócisz na uczelnię i ukończysz drugi, tym razem satysfakcjonujący Cię kierunek. Zrobisz kursy i zmienisz branżę. A może założysz własną firmę? Ale co począć, jeśli motywacji jak nie było, tak nie ma, ale masz świadomość czasu uciekającego Ci przez palce? Wówczas warto sięgnąć po książki motywacyjne, które obudzą w Tobie siłę i determinację do osiągnięcia sukcesu.

Zanim sięgniesz po poradniki motywacyjne

Musisz zdać sobie sprawę, że na rynku wydawniczym istnieją zarówno wybitne, jak i kiepskie publikacje motywacyjne, na które nie warto wydawać pieniędzy. Niektóre z nich sprawiają wrażenie, jakby pisano je na kolanie – temat motywacji traktują powierzchownie, a zamiast konkretnych porad zawierają jedynie hurraoptymistyczne poglądy i prywatne „złote myśli” autora. Oczywiście dopingujące sentencje nie są niczym złym, jednak nie powinny stanowić 90% objętości książki. Miej na uwadze również fakt, że poradniki motywacyjne to nie beletrystyka, którą możesz przeczytać i zapomnieć. Sięganie po taką literaturę ma sens jedynie wtedy, kiedy za słowami autora idą Twoje czyny, tzn. czytasz i działasz. Z tego powodu nie warto kupować książek motywacyjnych w ilościach hurtowych. Atrakcyjny styl narracji zachęci Cię do szybkiego przeczytania kolejnej pozycji, a Ty – zamiast realizować swoje cele – zamienisz się w przysłowiowego mola książkowego. Przesycenie literaturą motywacyjną przynosi odwrotne skutki, gdyż prędzej czy później dojdziesz do wniosku, że zmarnowałeś mnóstwo cennego czasu na czytanie i w efekcie żadna książka nie przybliżyła Cię do sukcesu.

Jakie książki motywacyjne wybierać?

Najprościej mówiąc – sięgaj po tytuły, które są najbardziej zbliżone do Twoich celów. Kategorie literatury motywacyjnej są przeróżne i z pewnością znajdziesz odpowiednie dla siebie. Śledząc nowości wydawnicze trudno oprzeć się wrażeniu, że ich autorzy wynaleźli panaceum na wszystko. Niemniej, największym powodzeniem cieszą się książki o rozwoju osobistym oraz poradniki traktujące o sukcesie zawodowym. Czytelnicy chętnie sięgają także po literaturę dla przyszłych milionerów i początkujących przedsiębiorców. Książki motywacyjne mogą również dopingować Cię w sferze uczuciowej – znajdziesz w nich rady jak znaleźć drugą połowę, jak naprawić relacje w związku i wskrzesić namiętność albo jak uniezależnić się od toksycznego partnera. Oczywiście nie wszystkie pozycje są godne uwagi, dlatego warto śledzić recenzje na portalach czytelniczych i wybierać najlepiej oceniane pozycje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ