Kiedy postęp technologiczny i produkcyjny znacznie się rozwinął, a na rynku pojawiły się produkty m.in. z Chin lub Turcji, mało kto zwracał uwagę na jakość, bo tę przyćmiły wyjątkowo niskie ceny. Przedsiębiorcy, chcąc utrzymać swoje firmy, zaczęli zlecać produkcję za granicę lub sprowadzać komponenty z innego kontynentu, co pozwalało na obniżenie kosztów oraz cen końcowych.

Szybko jednak okazało się, że Klienci nie byli w pełni usatysfakcjonowani. Oczekiwali jednak, że powrót wysokiej jakości produktów nie spowoduje ponownego wzrostu cen. Stało się to nie lada wyzwaniem dla polskich producentów.

Optymalnym rozwiązaniem stało się zautomatyzowanie procesów produkcyjnych. Takie posunięcie wprowadzono w niemal każdym obszarze rynku od produkcji aż po rolnictwo.

Polska produkcja – polska jakość

Po dynamicznym wprowadzeniu usprawnień technologicznych, w znacznym stopniu rozwinęły się takie obszary rynku, jak:

Motoryzacja – wbrew pozorom motoryzacja nie ogranicza się jedynie do kultowego już FSO. Nie ogranicza się też do samej produkcji samochodów. Poza tymi oczywistymi dziedzinami, polski rynek szczyci się także doskonałymi specjalistami z zakresu mechaniki samochodowej. W naszym kraju bardzo chętnie i coraz częściej lokowane są serwisy światowych marek i do właśnie u nas inwestorzy otwierają fabryki części samochodowych wiedząc, że „made in Polan” jest równoznaczne z najwyższą jakością.

Jabłka – o tym, że ikoną polskich upraw można śmiało określić jabłko, wiadomo nie od dziś. Warto jednak podkreślić, że zostaliśmy docenieni na całym świecie. Na mapie Europy zajmujemy pierwsze miejsce w rankingu uprawy jabłek, a na świecie trzecie zaraz po Chinach i Stanach Zjednoczonych. W eksporcie jabłek przetworzonych i deserowych zajmujemy zaś drugie miejsce, a wyprzedzają nas jedynie Chińczycy.

Produkcja autobusów – brzmi zaskakująco? Jednak to właśnie w Polsce mają swoje fabryki najwięksi producenci autobusów tacy, jak MAN (koncern niemiecki), Volvo i Scania (koncern szwedzki) oraz Solaris Bus & Coatch – polska chluba.

Energia wiatrowa – okazuje się, że raport „Wiatr ze wschodu. Wschodzące europejskie rynki energetyki wiatrowej” jednoznacznie pokazuje kto jest liderem w wytwarzaniu energii wiatrowej wśród krajów członkowskich UE. Tak, to właśnie Polska!

Przemysł włókienniczy – Polska wyróżnia się również na rynku tekstylnym. Dużą rolę odgrywają tutaj sklepy z odzieżą patriotyczną i tożsamościową, które stawiając na najwyższa jakość wybierają wyłącznie polskie produkty i komponenty. Korzystają z polskich dziewiarni, te natomiast posiadają certyfikowaną jakość oferowanej bawełny, wykorzystywanej do szycia ubrań i innych akcesoriów z tkaniny. Jedną z przodujących marek jest Red Is Bad.

Polska wyprzedza zagraniczną konkurencję w wielu dziedzinach. Konsumenci coraz częściej stawiają na jakość licząc się z tym, ze cena może być wyższa. Mają jednak świadomość, ze dzięki temu nie tylko wspierają rodaków w rozwoju biznesu dając tym samym szansę na utrzymywanie miejsc pracy w rodzimym kraju, ale także cieszą się wytrzymałymi i trwałymi produktami.

Źródło: Red is Bad – koszulki patriotyczne

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ