Teraz waluty można wymieniać nie tylko w stacjonarnych kantorach w wielu polskich miastach. Do dyspozycji są również kantory internetowe, które działają całkowicie online i dzięki temu korzystanie z ich usług jest tak wygodne, a ponadto z ich pomocą można zyskać jeszcze więcej, ponieważ różnice na korzyść klientów wynoszą nawet 8-10%!

Pierwszy polski kantor internetowy zaczął działać w 2010 roku. Aktualnie ci, którzy chcą wymieniać waluty jeszcze taniej, mają ich do wyboru kilkadziesiąt. Ogólna idea jest jednak podobna – wymiana walut online polegająca na przelewach internetowych.

Czego potrzebujesz do wymiany walut online?

Oprócz waluty, którą chcesz wymienić w kantorze internetowym, a także konta na jego stronie WWW, potrzebujesz również kont bankowych. Zwykle klienci kantorów online korzystają z konta złotówkowego oraz z konta w walucie obcej, którą najczęściej kupują lub sprzedają, na przykład w dolarze, funcie brytyjskim, euro czy we franku szwajcarskim.

W niektórych kantorach, na przykład w Trejdoo, nie potrzeba również posiadać jednak konta walutowego, ponieważ przelew może odbywać się na inne konto walutowe wskazane przez klienta, na przykład konto banku, w którym spłaca się raty.

Jak wykonać wymianę walut?

Po wykonaniu rejestracji na stronie internetowej kantoru po prostu wybierasz odpowiednią walutę, która cię interesuje, i postępujesz zgodnie z informacjami pojawiającymi się na ekranie. Przykładowo we wspomnianym już Trejdoo transakcja odbywa się następująco:

  1. Rejestracja na stronie internetowej – rejestracja i prowadzenie konta są darmowe
  2. Zasilenie portfela do transakcji – wykonanie przelewu ze swojego rachunku bankowego do wybranego kraju z listy rekomendowanych banków
  3. Dodanie zlecenia wymiany – można wykonać wymianę walut, także po najlepszym kursie zarezerwowanym wcześniej
  4. Wypłacenie środków – środki można wypłacać przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu za pomocą tanich przelewów do wszystkich banków w kraju oraz za granicą z listy rekomendowanych banków

Wymiana walut online jest zatem bajecznie prosta

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ