Gry edukacyjne, mają za zadanie ułatwić dzieciom poznawanie otaczającego je świata, pomóc w zdobywaniu nowej wiedzy oraz rozwijać różne, nowe umiejętności. Gry edukacyjne, które są dobrane odpowiednio do wieku i preferencji dziecka, pozytywnie wpłyną na jego rozwój fizyczny, jak i psychiczny.

Dlaczego warto kupować dziecku gry edukacyjne?

Małe dzieci praktycznie każdego dnia uczą się wielu nowych rzeczy. Takie cechy jak skupienie na czymś uwagi, zapamiętywanie są potrzebne każdemu, również dziecku. Jak mu pomóc? Każdego dnia należy ćwiczyć umysł malucha, za pomocą gier edukacyjnych.

Oprócz podstawowych zabaw, warto zwrócić uwagę również na takie, które będą stymulowały umysł dziecka. Najczęściej wybierane przez rodziców, są puzzle, książeczki i gry edukacyjne. Są to najbardziej efektywne narzędzia do rozwijania dziecięcych umiejętności.

Gry edukacyjne – co wybrać i na co zwrócić uwagę?

Podczas wybierania gry edukacyjnej dla swojej pociechy, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych kwestii. Gdy wybierzemy nieodpowiednią grę dla dziecka, może się ona okazać zbyt łatwa, przez co dziecko będzie się nudziło. Drugą ewentualnością jest gra zbyt trudna dla malucha, wtedy taka gra nie spełni swojego zadania. Gry edukacyjne mają cieszyć dziecko, jest to tak zwana nauka poprzez zabawę.

Gry edukacyjne dla dzieci

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu gry edukacyjnej?

  • wieku dziecka,
  • preferencje dziecka,
  • potrzeby dziecka,
  • bezpieczeństwo.

Jakie gry edukacyjne są najpopularniejsze?

Najczęściej wybierane przez rodziców gry edukacyjne dla dzieci, to:

  • obrazkowe zapamiętywanie, polega na wyszukaniu dwóch takich samych par obrazków ze zbioru kart z ilustracjami. Dzięki temu dziecko ćwiczą pamięć.
  • test spostrzegawczości, w tej grze należy dopasować jedno lub więcej obrazków do danej tematyki. Jest to idealnie ćwiczenie pobudzające myślenie dziecka, dodatkowo uczy zauważania związków jakie występują pomiędzy przedmiotami.
  • gry logiczne, dzięki nim nasze dziecko zacznie myśleć strategicznie.
  • nauka ze słuchu, ćwiczenie znane każdemu. Dzięki takim ćwiczeniom dzieci uczą się rozpoznawania otaczających ich dźwięków. Trenują w ten sposób pamięć i koncentrację.

Przeczytaj też: http://www.urzadzajmy.pl/domino-dla-dziecka-czy-to-odpowiednia-gra-dla-malucha/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ