Na kartach pamięci często zapisujemy zdjęcia z wycieczek czy też imprez rodzinnych. Niestety zdarzają się sytuacje, że przypadkowo je wykasujemy bądź też bez naszej zgody zostaną usunięte. Przypadkowe usunięcie nie powoduje utraty ich bezpowrotnie. Wystarczy skorzystać z darmowych oprogramowań, dzięki czemu odzyskanie danych nie będzie trudne ani problematyczne i możemy wykonać je samodzielnie bez konieczności płacenia profesjonalistom.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci SD

Jeżeli zdjęcia zostały zapisane na karcie SD, odzyskanie ich nie jest trudne, wystarczy tylko podłączyć kartę bezpośrednio do komputera. W ten sposób będzie ona widoczna. Następnie wystarczy tylko skorzystać z darmowych programów, dzięki którym odzyskanie zdjęć czy danych zajmie tylko chwilę.

Odzyskiwanie danych z telefonu czy tabletu

Odzyskiwanie danych z telefonu czy tabletu jest już zdecydowanie trudniejsze. W przypadku, gdy były one zapisane w wewnętrznej pamięci telefonu. Wtedy należy podłączyć urządzenie w trybie PTP bądź MTP. Jednak wymaga to profesjonalnych i płatnych programów.

Jak odzyskać dane z karty pamięci?

Na samym początku należy bezzwłocznie przestać używać karty pamięci, z której chce się odzyskać dane. Nawet po usunięciu danych znajdują się one w tablicy alokacji. Dzięki temu bez trudu można je odzyskać, wystarczy tylko przeskanować strukturę nośnika w danych binarnych. Następnie dochodzi już do ich odzyskania. Również odzyskiwanie danych z kart pamięci w formacie jest możliwe, wystarczy tylko szybkie formatowanie. W tym przypadku warto również pamiętać, że sprzedając urządzenie na którym miałeś zapisane pliki czy dokumenty, musisz je koniecznie trwale usunąć, gdyż w innym wypadku bardzo łatwo je odzyskać.

Jaki program do odzyskiwania danych z kart pamięci wybrać?

Można wybrać jeden z darmowych programów, które są dostępne bądź zdecydować się na darmową aplikację Recuva. Dzięki niej można bez problemu dokonać głębokiego skanowania. Jednak ten proces na ogół jest stosunkowo długi i może potrwać nawet kilka godzin.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ