Każdy, kto ma choć mgliste pojęcie o zarządzaniu w biznesie, kojarzy pojęcie outsourcingu. W polskiej nomenklaturze termin ten funkcjonuje od niedawna, ale tak naprawdę mamy z nim do czynienia od dziesiątków lat. Wystarczy, że firma zleci prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu, a już możemy mówić o outsourcingu. To samo dotyczy przedsiębiorstw, które do ochrony maszyn i budynków wynajmują firmę ochroniarską. Albo gdy pracodawca zapewnia swoim pracownikom codzienne obiady, przygotowane przez firmę cateringową. Niemal każdy dział przedsiębiorstwa może przejąć zespół zewnętrznych specjalistów. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest zwłaszcza outsourcing kadr i płac.

Jakie korzyści zapewnia outsourcing HR?

Tradycyjne pojęcie kadr i płac coraz częściej zastępuje się anglojęzycznym pojęciem human resources (HR), w dosłownym tłumaczeniu – zasoby ludzkie. O ile w niewielkiej firmie zarządzaniem pracownikami mogą zająć się dwie wykwalifikowane osoby (np. kadrowa i księgowa), o tyle w przedsiębiorstwie zatrudniającym dziesiątki osób lub w korporacji, musi powstać rozbudowany departament HR.

Tymczasem outsourcing kadr i płac generuje znacznie niższe koszty niż utrzymanie kilku-kilkunastu wykwalifikowanych pracowników i stworzenie dla nich odrębnej jednostki w strukturze przedsiębiorstwa.  Firm zajmujących się zasobami ludzkimi jest sporo i stale powstają nowe, a w rezultacie przedsiębiorcy mogą wybierać spośród licznych, mniej lub bardziej konkurencyjnych ofert.

A oto główne zalety korzystania z outsourcingu kadr i płac:

  • oszczędności – nie trzeba zatrudniać specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi i księgowych, tworzyć specjalnej komórki i wyposażać nowych stanowisk;
  • dostęp do sprawdzonych i wykwalifikowanych pracowników – aby przetrwać na rynku, agencje outsourcingowe nie mogą sobie pozwolić na zatrudnianie przypadkowych osób bez doświadczenia i wykształcenia;
  • przejęcie odpowiedzialności, odciążenie firmy – pracodawca nie musi aczasu na procesy rekrutacyjne, zatrudnianie i zwalnianie pracowników.

Czym zajmuje się outsourcing kadr i płac?

Rozmiar obowiązków zlecanych firmie zewnętrznej zależy wyłącznie od przedsiębiorcy. Outsourcing może dotyczyć tylko spraw z zakresu księgowości powiązanych z zatrudnieniem, takich jak: konstruowanie umów dla pracowników, prowadzenie listy obecności, naliczanie i wypłata wynagrodzenia, zgłoszenie pracowników do ZUS, FP i FGŚP, naliczanie urlopów itd.

W dużych firmach i korporacjach następuje szybka rotacja pracowników, dlatego równie ważne jest usprawnienie procesu rekrutacji i zadbanie o ciągłość zatrudnienia. W tym przypadku outsourcing kadr i płac polega również na: wystawianiu ogłoszeń o pracę, przeprowadzaniu rozmów kwalifikacyjnych, sprawdzaniu umiejętności kandydatów, organizowaniu zastępstw, przeprowadzania szkoleń, dbaniu o okresowe badania pracowników, motywowaniu i nagradzaniu, czy wreszcie upominaniu i zwalnianiu pracowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ