Stworzenie bloga jest związane z koniecznością jednorazowej inwestycji. Środki pieniężne przeznaczone zostaną na wykupienie profesjonalnej domeny oraz funkcjonalnego serwera. Tego typu inwestycja na początek może być bardzo dobrym sposobem na wystartowanie z nowoczesnym oraz prawidłowo funkcjonującym blogiem, którego prowadzenie pozwoli na uzyskanie szybkiego zwrotu.

Zakładanie bloga na WordPress

Prawidłowe założenie bloga może sprawiać problemy początkującym. Zwłaszcza panel zarządzania serwerem jest stosunkowo skomplikowanym narzędziem, którego obsługa wymaga wiedzy i umiejętności. Obecnie światowe platformy blogowe zdominowane są przez WordPress.org, który charakteryzuje się nieco bardziej przystępną obsługą dla początkujących. Stanowi również bardzo solidny fundament, który pozwala na bezpieczne oraz pozbawione awarii użytkowanie bloga. Do jego założenia konieczne jest przede wszystkim wykupienie odpowiedniej domeny oraz zadbanie o bezawaryjny i funkcjonalny serwer hostingowy.

Wykupienie domeny bloga i bezawaryjnego serwera

Domena służy za nazwę bloga. Najpopularniejsza wśród polskich internautów jest domena z końcówką „.pl”. Nazwa bloga powinna być profesjonalna i związana z nim tematycznie, a przy tym zwięzła i nietrudna do zapamiętania. Nazwa domeny może również zawierać frazę kluczową. Promować można w ten sposób własne imię i nazwisko, sklep czy inną unikalną nazwę. W przypadku bardziej luźnego bloga, domena powinna łatwo wpadać w ucho. Utrudnieniem przy wyborze może być fakt, że wiele nazw zostało już zarejestrowanych. W takiej sytuacji należy wykazać się kreatywnością. Wykupienie adresu jest płatne, jednak zwykle prze pierwszy rok użytkowania kosztuje ok. 10-15 zł. Po wyborze profesjonalnej nazwy domeny, należy wykupić funkcjonalny i bezawaryjny serwer. To na nim umieszczane będą wszystkie pliki bloga, wraz z bazą danych. Najlepsze serwery cechują się niezawodnością i bezawaryjnością. Dobry hosting daje podstawę do tego, aby blog był dostępny w sieci bez żadnych przerw i awarii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ