niedziela, Maj 22, 2022

Właśnie dołączyłem do spółki – czy mogę uzyskać kredyt?

Właśnie dołączyłem do spółki

Niezależnie od tego, jakiej spółki jesteś członkiem, z pewnością zależy Ci na jej rozwoju. Jeśli nie masz wystarczających środków na rozwój działalności, a bank nie chce udzielić Ci kredytu, istnieje dla Ciebie świetne rozwiązanie! Ceniona przez przedsiębiorców w całej Polsce firma, która pośredniczy w zaciąganiu zobowiązań przedsiębiorcom, czeka na to, aby móc Ci pomóc. Z nami bez problemu dostaniesz kredyt dla spółki – nawet w najtrudniejszej sytuacji.

Każdy z właścicieli spółki z pewnością dąży do tego, aby biznes prosperował jak najlepiej. Inwestowanie w niego swoich własnych pieniędzy wielu osobom wydaje się zdecydowanie bezpieczniejsze, niż zaciąganie kredytu. Jednak jak wszyscy wiemy, odłożenie odpowiedniej sumy pieniędzy bywa czasochłonne – kredyt jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Osoby, które rozumieją zasady działania kredytów, świadomie zaciągają zobowiązania i wiedzą, że są w stanie je spłacić, radzą sobie bardzo dobrze. Jeśli ty również chcesz skorzystać z pomocy finansowej na bardzo korzystnych warunkach, odwiedź stronę internetową https://habzafinanse.com.pl/kredyt-dla-spolki/ , gdzie znajdziesz ofertę, którą możesz dopasować specjalnie dla siebie, po konsultacji z naszymi ekspertami i doradcami.

Uzyskanie finansowania jeszcze nigdy nie było tak proste.

Jeśli jesteś jednym z właścicieli spółek, na którą chcecie dostać kredyt, ale żaden bank nie chce go udzielić, z różnych powodów, powinieneś jak najszybciej sprawdzić usługi oferowane przez firmę, która zdobyła już zaufanie wielu przedsiębiorców: https://habzafinanse.com.pl/kredyt-dla-spolki/ . Otwórz link i przekonaj się sam, że pomoc w uzyskaniu finansowania Twojej działalności jest łatwiejsza, niż Ci się wydaje – oczywiście z odpowiednią pomocą osób doświadczonych w tej branży. Niezależnie od tego, jakiego typu spółki jesteś właścicielem – dzieki kredytowi dla spółek uzyskanemu z pomocą naszej firmy możesz rozwijać ją na taką skalę, o jakiej marzysz. Uzyskanie kredytu wiąże się z wieloma formalnościami, podjęciem wielu decyzji. Nasza firma jednak pomoże Ci w tym wszystkim, a ty dostaniesz kredyt na dowolny cel swojej spółki na możliwie najlepszych warunkach – dopasowanych specjalnie dla Ciebie. Jednym z atutów finansowania z naszą firmą jest to, że kredyt możesz zabezpieczyć dowolnym aktywem – działką, nieruchomością czy samochodem. Dzięki temu możesz mieć pewność, że w każdej sytuacji będziesz w stanie spłacić zobowiązanie.

Jeśli sam nie do końca znasz się na rynku kredytów i pożyczek, skontaktuj się z naszymi doradcami poprzez stronę internetową, do której link znajdziesz powyżej. Nasi eksperci pomocą Ci przejść przez każdy etap zaciągania kredytu, a także wybiorą dla Ciebie najlepszą ofertę. Po uzyskaniu finansowania możesz nadal liczyć na nasze wsparcie – na przykład stały kontakt z analitykiem biznesowym, który pomoże Ci zaplanować i osiągnąć cele Twojego przedsiębiorstwa, udzieli wskazówek co do zarządzania kapitałem czy oceni przeprowadzane przez Ciebie transakcje.

Fenomen cyfrowego pieniądza – inwestycje w kryptowaluty w praktyce

Fenomen cyfrowego pieniądza

Sposobów na podjęcie inwestycji jest bardzo dużo, ale w dzisiejszych czasach wielu inwestorów – instytucjonalnych i drobnych, zastanawia się nad otwarciem się na nowe możliwości inwestycyjne. Mogą oni ulokować choćby część posiadanych środków w kryptowaluty. Sprzyjają temu niepewne czasy i kryzys na rynku finansowym. Pandemia, kryzys energetyczny, niepokoje polityczne – to wszystko sprawia, że na giełdach trudno jest wypracowywać spodziewane zyski. Natomiast mogą one stać się udziałem kryptowalutowych inwestorów. Jak inwestować w kryptowaluty? Czy warto i skąd wynika ich fenomen?

Czym są kryptowaluty? Przykład Bitcoina

Choć Bitcoin nie był pierwszą kryptowalutą, jaka pojawiła się na świecie, to stał się odpowiednikiem złota – złotem cyfrowym, które powiększa swoją wartość w bardzo dynamiczny sposób. Czym jest Bitcoin i czym są kryptowaluty? Otóż mamy tu do czynienia z walutami wirtualnymi, aktywami cyfrowymi, ale i instrumentem finansowym. Wiele kryptowalut, w tym Bitcoin opiera swoje działanie o łańcuch bloków, czyli technologię nazywaną Blockchainem. Każda transakcja wykonywana z wykorzystaniem Bitcoina, m.in. transgraniczne płatności, jest zapisywana w łańcuchu bloków w sieci, w której funkcjonują wszyscy użytkownicy będący posiadaczami Bitcoina (zobacz też: https://www.xtb.com/pl/inwestowanie-w-kryptowaluty-kb). Blockchain można określić jako publiczny rejestr transakcji wykonywanych za pomocą danej kryptowaluty. Nie ma w nim pośredników czy innych osób sprawujących nad nim kontrolę, co z jednej strony zapewnia wszystkim anonimowość, ale budzi ryzyko wszelkiego rodzaju nadużyć. Przesyłanie środków w postaci kryptowalut odbywa się bezpośrednio pomiędzy dwiema stronami i tylko one mają wgląd do całej transakcji dzięki posiadaniu odpowiednich kluczy szyfrujących i portfeli kryptowalutowych, gdzie przechowywane są waluty wirtualne.

Większość kryptowalut opiera się na rozproszonym systemie księgowym, dla którego bazą jest kryptografia. Przechowuje on informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach, jakie my znamy jako kryptowaluty. Nie mają one fizycznej formy, nie są emitowane przez żaden bank centralny (z pominięciem kryptowalut narodowych, jakie cały czas się rozwijają i są testowane przez kolejne kraje). Rynek kryptowalut charakteryzuje się całkowitą decentralizacją, więc za system odpowiada sieć rozproszonych komputerów, z których żaden nie jest tym najważniejszym.

Inwestowanie w kryptowaluty

Waluty wirtualne, czy też kryptowaluty, są popularnym instrumentem finansowym, w którym można inwestować swoje pieniądze – krótkoterminowo, czyli spekulując ceną kryptowalutowych aktywów, albo długoterminowo. Istnieją różne sposoby na prowadzenie takich inwestycji.

Pierwszym jest korzystanie z oferty giełd kryptowalutowych, których na świecie nie brakuje. Po zarejestrowaniu konta użytkownika, otrzymuje on portfel wirtualny, a po wpłaceniu odpowiedniej kwoty pieniędzy, może kupować za pośrednictwem operatora giełdy odpowiednie dla siebie kryptowaluty. Zapisywane są one w jego portfelu, ale najlepiej, by zostały przeniesione na portfel poza giełdę, ponieważ w ten sposób można im zapewnić wyższy stopień bezpieczeństwa. Niestety, ale giełdy padają ofiarą hakerów, a osoby, które przechowują na nich swoje coiny mogą je szybko stracić i będą nie do odzyskania.

Portfel co prawda ma klucz szyfrujący, znany tylko posiadaczowi, ale i tak przy powiązaniu z giełdą dla hakerów takie zabezpieczenia nie są niemożliwe do złamania.

Drugim sposobem na inwestowanie w kryptowaluty jest wykorzystanie współpracy z brokerem kryptowalutowym. Inwestor nie zostaje wówczas właścicielem coinów, ale korzysta z kontraktów CFD, kontraktów terminowych czy opcji na kryptowaluty, mających odzwierciedlać ich aktualną i przyszłą wartość. Tutaj również ponosi się ryzyko inwestycyjne, które w przypadku kryptowalut jest wyjątkowo wysokie. Czasem jedna nieopatrzna, a może właśnie celowa wypowiedź najważniejszych ludzi w świecie nowoczesnych technologii może spowodować załamanie kursu danej kryptowaluty.

Proste metody na znalezienie pracy w Płocku

praca

Obecnie taki przeciętny człowiek potrafi zmieniać pracę nawet i do kilkunastu razy w całym swoim życiu. Dawniej wyglądało to wręcz odwrotnie. Raz pozyskaną posadę utrzymywało się najczęściej do końca życia, więc zwykle było tak, że w jednej firmie i na jednym stanowisku spędzało się cały swój okres aktywności zawodowej. Te czasy na dobre jednak minęły. Teraz nowe oferty pracy w Płocku pojawiają się tak często, że aż szkoda by było zabierać sobie szansę na odpisywanie na te ciekawsze zgłoszenia i branie udziału w rekrutacjach. Większość ludzi stara się więc to robić. Nikt nie zakłada, że w pozostanie w swojej firmie przez cały okres swojej zawodowej kariery. Można przecież pracować, a jednocześnie cały czas szukać dla siebie jeszcze lepszych perspektyw, by w razie ich odnalezienia móc od razu odpowiednio na nie zareagować.

Bóle pleców – zadbaj o prawidłową postawę

Bóle pleców

Ból pleców to plaga XXI wieku. Według luźnych statystyk nawet 70% w krajach rozwiniętych skarży się na uciążliwe dolegliwości ze strony dolnego lub górnego odcinka kręgosłupa. Problem ten dotyczy zarówno młodszych, jak i starszych osób oraz nasila się wraz z wiekiem. Może być spowodowany różnymi czynnikami. Z pewnością dużym problemem w naszym kraju jest brak świadomości odnośnie przyczyń uciążliwych dolegliwości oraz możliwych działań, które mogą poprawić samopoczucie chorego. Czy sytuacja ta dotyczy także Ciebie? A może po prostu zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby uniknąć nieprzyjemnych bólów w przyszłości?

Ból pleców – przyczyny

Bóle kręgosłupa mogą mieć różne przyczyny. Według niektórych badań nawet do 98% przykrych dolegliwości spowodowanych jest czynnikami mechanicznymi. Powodem nagłych dolegliwości może być uszkodzenie krążka międzykręgowe, ma to miejsca na przykład podczas wykonania nagłego ruchu lub dźwignięcia ciężkiego przedmiotu. Innego rodzaju bóle spowodowane są przeciążeniem kręgosłupa, który w efekcie traci elastyczność oraz prawidłową ruchomość tkanek. Przyczyną tego może być uraz lub zabieg operacyjny, ale nie tylko, bardzo często jest to spowodowane siedzącym trybem życia oraz utrzymywaniem jednostajnej pozycji w ciągu dnia. Ten rodzaj bólu kręgosłupa dotyczy głównie sportowców lub młodych ludzi, którzy pracują w biurach. Osoby prowadzące siedzący tryb życia często skarżą się nie tylko na dolegliwości w dolnym odcinku kręgosłupa, ale też na ból kręgosłupa szyjnego – schorzenie to może dotyczyć osób pracujących przy komputerach, szwaczek czy pracowników stanowisk laboratoryjnych. Jak widać, w większości przypadków przykre dolegliwości spowodowane są utrzymywaniem niewłaściwej postawy ciała.

Prawidłowa postawa ciała – co powinieneś wiedzieć?

Jak w praktyce wygląda prawidłowa postawa ciała? Są to wyprostowane plecy, napięty brzuch, ściągnięte łopatki oraz wypchnięta do przodu klatka piersiowa. Duże znaczenie ma też prawidłowe ustawienie miednicy – nie powinna ona być nadmiernie wypchnięta ani do tyłu, ani do przodu. Dlaczego warto dbać o odpowiednią postawę w ciągu dnia? Kręgosłup stanowi niejako rusztowanie całego naszego ciała – jest jednym z jego najważniejszych elementów. Jego odpowiednie ułożenie nie tylko zmniejsza ryzyko pojawienia się bólów, ale też wpływa na pracę wielu narządów wewnętrznych. Utrzymywanie prawidłowej postawy w trakcie pracy czy spędzania wolnego czasu może być nie lada wyzwaniem – dużą pomocą może okazać się w takiej sytuacji korektor postawy, dedykowany zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Wstęp do inwestowania w bitcoiny

Wstęp do inwestowania w bitcoiny

Kryptowaluty są aktywem, które w ostatnich czasach budzi ekscytację pośród inwestorów. Głównie za sprawą potencjalnie wysokich stóp zwrotu sięgających nawet 1000%. Będąc zainteresowanym prowadzeniem inwestycji kryptowalutowych, musisz na samym początku określić, ile chcesz zainwestować. Jak być może zauważyłeś, rynki kryptowalut są dość zmienne, dlatego nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz sobie pozwolić stracić – to solidna rada i zasada, która zagwarantuje ci spokojny sen.

Następnie, powinieneś znaleźć odpowiednią giełdę kryptowalut, która świadczy usługi w Twoim regionie. Do najszerzej dostępnych giełd wymiany fiatów na kryptowaluty i platform brokerskich należą:

  • eToro,
  • Binance,
  • Zonda Exchange,
  • KuCoin
  • Coinbase

Powyższe platformy wyróżniają się tym, że są przyjazne użytkownikom i upraszczają proces zakupu bitcoinów do minimum. Mają również wiele opcji zakupu – możesz kupić BTC za pośrednictwem PayPal (tylko eToro), karty kredytowej lub debetowej czy przelewu bankowego. Więcej giełd, wraz z opisami i recenzjami użytkowników znajdziesz na https://www.kryptoporadnik.pl

Idąc dalej, zanim zainwestujesz w bitcoiny, warto wiedzieć, jak utworzyć portfel kryptowalutowy. Niebezpieczne i niezalecane jest trzymanie kryptowaluty na giełdzie, ponieważ środki mogą paść ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego platforma może nawet zbankrutować i upaść. Poświęć czas, aby dowiedzieć się o portfelach bitcoin i znaleźć najbardziej odpowiednią opcję dla Ciebie. Zaleca się, aby po zdobyciu bitcoinów, jak najszybciej przenieść je do prywatnego portfela i trzymać je tam zabezpieczone, dopóki nie będziesz gotowy, aby je sprzedać (lub dokonać inną operację np. transferu).

Inwestując w bitcoiny warto mieć rękę na pulsie i śledzić zmiany kursu aktywa. Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i niczym niemożliwym jest spadek wartości o 20% w ciągu zaledwie jednego dnia. Do analizowania notowań przydadzą się narzędzia typu KryptoNotowania.pl czy Blockfolio. Ten pierwszy udostępnia ranking wszystkich kryptowalut na rynku, wraz z ich aktualną ceną oraz wykresami. Blockfolio jest aplikacją służącą do minitorowania zmienności w cenach. Cechą charakterystyczną programu są powiadomienia, które można skonfigurować na telefonie (np. w przypadku spadku kursu aktywa o 5%).

Ponadto wszyscy początkujący użytkownicy muszą zostać ostrzeżeni – rynek kryptowalut przyciągnął całą masę oszustów, chcących wyłudzić od inwestorów pieniądze. Nigdy nie inwestuj w cudowne systemy pomnażania pieniędzy czy boty tradingowe obiecujące zysk rzędu 500% w 2 tygodnie. Są to oszustwa, których jedynym zadaniem jest zachęcenie użytkownika do zdeponowania środków na platformach, które są zarejestrowane poza wszelkimi jurysdykcjami. Oczywiście w takim przypadku odzyskanie depozytu graniczy z cudem.

Kurs BHP dla pracowników i pracodawców. Szkolenia wstępne i okresowe z EHS Consulting na platformie e-learning

Kurs BHP

Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny nie muszą być przeprowadzane w formie stacjonarnej. Pracodawca ma możliwość wybrania dla siebie dogodnego terminu i dać dostęp do kursu BHP na platformie e-learningowej. Jest to zgodne z wprowadzoną podczas pandemii ustawą. Aby skorzystać z pomocy EHS Consulting, wystarczy wysłać formularz zgłoszeniowy i opłacić dostęp do platformy. Każdy z pracowników otrzymuje indywidualny login oraz hasło i może przystąpić do zapoznania się z tematyką szkolenia BHP. Dowiedz się więcej, jak przebiega kurs BHP z EHS Consulting.

Szkolenie BHP wstępne przez Internet – jak wygląda?

Gdy uczestnik zaloguje się na konto, będzie miał dostęp do kilku tematów i krótkiego testu jednokrotnego wyboru. Kursy BHP online zawierają materiały szkoleniowe, m.in. pierwszej pomocy i ppoż. Warunkiem zaliczenia jest zapoznanie się z całym szkoleniem i poprawne rozwiązanie testu końcowego. W czasie trwania kursu, specjalista z EHS Consulting zapewnia konsultacje z wykładowcą szkoleń BHP i pełne wsparcie. Na sam koniec uczestnicy otrzymują certyfikaty, które poświadczają ich udział. 

Tematyka szkolenia w formie samokształcenia kierowanego 

Szkolenia online BHP stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Organizowane one są dla szerokiego grona odbiorców, m.in. pracowników IT, lekarzy stomatologów, nauczycieli, pracowników farmacji czy stanowisk administracyjno – biurowych. Tematyka szkoleń obejmuje wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy, postępowanie w ocenie zagrożeń, uwzględnienie zasad ergonomii stanowisk oraz postępowanie w razie wypadków, np. zasady zachowania się w czasie pożaru lub innego zagrożenia.

Szkolenie wstępne w zakresie BHP w firmie

Szkolenie BHP w Warszawie razem z EHS Consulting przeprowadzane są zgodnie z obowiązującym stanem prawnym. Podzielone jest na dwie części: instruktaż ogólny i stanowiskowy. Prowadzone są dla wielu grup zawodowych. Jako, że firma jest z Warszawy, to klienci mają możliwość przeprowadzenia szkolenia stacjonarnie na terenie Warszawy lub okolic. Dzięki temu instruktaż stanowiskowy uwzględni zagrożenia panujące na konkretnym stanowisku pracy. Wieloletnie doświadczenie w świadczeniu szkoleń BHP pozwala na skuteczne zaznajomienie pracowników z aktualnymi obowiązującymi przepisami w trosce o ich bezpieczeństwo i osób znajdujących się na terenie zakładu pracy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej EHS Consulting. 

Zgubiony telefon – mega kłopot!

Zgubiony telefon

Każdemu z nas zdarzyło się zgubić telefon – w końcu zawsze zabieramy go ze sobą. Wystarczy chwila nieuwagi, aby pozostawić go w sklepie, w restauracji czy na ławce w parku. Smartfon może nam po prostu bezwiednie wypaść z kieszeni lub co gorsza – możemy stać się ofiarą kradzieży. To prawda, że takie sytuacje są niezwykle stresujące, jednak nie musisz od razu wpadać w panikę. Nie wszystko jeszcze stracone – zawsze możesz skorzystać z narzędzi do odszukiwania swojego telefonu. Na czym polega ich funkcjonowanie?

Zgubiony telefon – co powinieneś zrobić?

Jeżeli zdajesz sobie sprawę, że nagle nie masz swojego telefonu w zasięgu wzroku, z pewnością ogarniają Cię bardzo intensywne emocje. W końcu w dzisiejszych czasach smartfon jest dla nas wszystkim – znajdują się w nim kontakty, prywatne zdjęcia, historie rozmów oraz dokumenty. Utrata tych danych jest nie tylko bolesna, ale też może spowodować problemy na gruncie biznesowym. Nie musisz jednak czuć się bezrady, istnieją skuteczne sposoby, aby odnaleźć zgubiony telefon – nieważne czy chodzi o smartfony powystawowe z Androidem czy też iPhone. Coraz więcej producentów telefonów wyposaża swoje urządzenia w możliwość odszukania ich – w zależności od modelu mogą to być nieco zróżnicowane mechanizmy, jednak ich celem jest zlokalizowanie zagubionego sprzętu. Jednym sposobem jest lokalizacja urządzenia z pomocą konta Google – prawie każdy użytkownika Androida ma taką możliwość, dzięki wbudowanemu systemowi operacyjnemu. Aby się to udało, w smartfonie powinna być włączona lokalizacja, musi być zalogowany na koncie Google oraz mieć dostęp do Internetu. A co zrobić, jeżeli telefon się rozładował? W dalszym ciągu nie wszystko stracone, ponieważ smartfony zapamiętują swoją ostatnią lokalizację. Aby go odszukać należy wejść w przeglądarkę internetową w swoim komputerze i wpisać hasło „znajdź telefon”. Wtedy wystarczy zalogować się na konto Google a ukaże nam się jego bieżąca lokalizacja. Inną opcją może być uruchomienie sygnału dźwiękowego, zablokowanie urządzenia, wymazanie jego zawartości czy też wyświetlenie wiadomości na ekranie startowym.

Lokalizacja iPhone – co warto wiedzieć?

Lokalizacja iPhone’a także jest możliwa. Posiadają one analogiczną funkcje jak telefony z Androidem, która oparta jest na systemie operacyjnym iOS. Lokalizacja w takiej sytuacji odbywa się za pomocą chmury iCloud, która także niemal zawsze jest aktywna, jeżeli z niej korzystamy. Aby odnaleźć zagubiony telefon należy jednak aktywować wcześniej funkcje „Znajdź mój iPhone”. Telefon odnajdujemy za pomocą strony Internetowej iCloud.com/find. Po wejściu na nią podajemy Apple ID, a następnie jesteśmy w stanie zobaczyć aktualną lokalizację telefonu.

Laserowa korekcja wzroku – coraz bardziej popularna

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Nic dziwnego, dzięki niemu można odzyskać pełną ostrość widzenia bez noszenia okularów czy soczewek. Według luźnych statystyk już prawie połowa Polaków cierpi na różnego rodzaju wady wzroku. Krótkowzroczność nazywana bywa nawet dolegliwością współczesnej cywilizacji. Jeżeli i Ty marzysz o pozbyciu się okularów, dowiedz się nieco więcej na temat tej nowatorskiej metody.

Czym jest laserowa korekcja wad wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to bezpieczny oraz prosty zabieg, który pozwala odzyskać pełną sprawność wzroku. Polega na modelowaniu rogówki pacjenta, w taki sposób, aby zredukować występującą wadę. Efekty zauważalne są od razu po zakończeniu zabiegu. Cały proces przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, za pomocą kropli znieczulających, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesny. Przed zabiegiem lekarz wykorzystuje tzw. rozwórkę, aby zabezpieczyć powieki pacjenta przed mruganiem. Następnie jest on proszony o patrzenie się w oświetlony punkt. Korekcje wzroku przeprowadza się za pomocą nowatorskiej maszyny, która przerywa zabieg, jeżeli pacjent spojrzy w inne miejsce, a następnie wraca do niego po prawidłowym ustawieniu oka. Cały proces jest zupełnie bezdotykowy – laser usuwa nabłonek z rogówki oraz modeluje ją, aby trwale pozbyć się wady wzroku. Całość trwa zaledwie kilkanaście sekund, chociaż przygotowywanie do zabiegu zajmuje nieco więcej czasu. Korygowane jest najpierw jedno oko, a następnie drugie w czasie trwania jednej sesji. Na samym końcu pacjent zakłada na kilka dni specjalne soczewki, które pełnią funkcje opatrunku i umożliwiają bezpieczne odnowienie się nabłonka.

Laserowa korekcja wzroku – co warto o niej wiedzieć?

Chociaż laserowa korekcja wzroku jest bardzo popularną alternatywą dla okularów i soczewek, nie każdy kwalifikuje się do zabiegu. Zabieg ten przeznaczony jest dla osób z krótkowzrocznością, nadwzrocznością oraz astygmatyzmem. Przeprowadza się go raz na całe życie, co nie oznacza, że pacjent już nigdy nie będzie nosił okularów, ponieważ wraz z wiekiem może pojawić się u niego fizjologiczna presbiopia. Zabieg laserowej korekcji wzroku wskazany jest u osób, których wada jest stabilna, dlatego nie wykonuje się go u kobiet w ciąży, kiedy to hormony mogą wpływać na jej zmianę. Pacjent musi też mieć ukończone 19-20 lat. Aby zakwalifikować się na zabieg, należy poddać się dużej ilości szczegółowych badań, dopiero po ich wykonaniu lekarz może podjąć decyzje czy wykonanie zabiegu przyniesie pożądane efekty i jest bezpieczne.

Ranking platform e-commerce: Shopify, Shoper, PrestaShop…

Ranking platform e-commerce

Mnogość platform e-commerce na rynku sprawia, że dość trudno jest wybrać oprogramowanie idealne dla siebie, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale i rozbudowane oraz estetyczne dla klienta. Aby pomóc w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy krótki poradnik, o tym jak wybrać platformę e-commerce oraz przedstawimy 4 z najpopularniejszych w naszym kraju rozwiązań w tym zakresie.

Jak wybrać platformę e-commerce?

Platforma e-commerce to oprogramowanie pozwalające na prowadzenie sklepu internetowego, dlatego powinna być praktyczna i użyteczna zarówno dla sprzedawcy, administratora, jak i klienta. Zasadniczymi kwestiami, na które należy zwrócić uwagę, podczas analizowania dostępnych opcji są:

  • czy dostępne są hosting i domena,
  • koszty,
  • możliwość integracji,
  • typ platformy,
  • wdrożone rozwiązania.

Proces wyboru platformy e-commerce powinien być powiązany z odpowiedziami na pytania dotyczące biznesu, np. związane z rozmiarem sklepu, ewentualnym wsparciem doświadczonego informatyka, potrzebnymi zabezpieczeniami i funkcjonalnościami, umożliwionymi opcjami dostawy i płatności, a także ze sprzedażą międzynarodową oraz w social media.

TOP 4 platform e-commerce

Shopify

Shopify to jedno z najpopularniejszych rozwiązań na całym świecie, które wykorzystywane jest głównie w branży beauty, lifestyle oraz modowej. Shopify obsłuży dowolny ruch i dowolną liczbę produktów (wecanfly.pl), dlatego doskonale sprawdzi się zarówno dla dużych, jak i niewielkich firm. Istotnymi zaletami tego oprogramowania są także: możliwość przetestowania przez 14 dni za darmo, wiele opcji związanych z dostosowywaniem szablonów oraz grafik, wysokie bezpieczeństwo, wsparcie specjalistów, narzędzia służące do pozycjonowania oraz możliwość prowadzenia sprzedaży w social media. Platforma jest płatna – działa w systemie subskrypcyjnym.

Shoper

Shoper jest polską platformą e-commerce, działa jednak doskonale zarówno w polskich, jak i zagranicznych biznesach. Przeznaczona jest głównie dla małych oraz średnich przedsiębiorców. Prowadzenie za jej pomocą sporego sklepu może być nieco utrudnione. W porównaniu z konkurencją jest to niezwykle tania platforma dostępna w systemie SaaS. Shoper cechują: 2-tygodniowy darmowy okres próbny, prosta migracja z innych platform, łatwe i intuicyjne wprowadzanie szablonów oraz integracja z polskimi usługami dla e-commerce (płatności, dostawy). Ogromną zaletą tej platormy jest zgodność z wymaganiami Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Warto jednak zaznaczyć, że według specjalistów pozycjonowanie sklepu założonego w Shoper może być nieco utrudnione.

PrestaShop

PrestaShop jest platformą typu open-source (darmowe oprogramowanie do zainstalowania na własnym serwerze) francuskiego pochodzenia. To doskonałe rozwiązanie dla średnich sklepów, które zajmują się sprzedażą elektroniki, odzieży czy innych produktów codziennego użytku. Wiele osób decyduje się skorzystanie z tej platformy ze względu na bardzo prosty w obsłudze i intuicyjny panel administracyjny, wprowadzanie zmian w obrębie sklepu czy dodawanie produktów są bardzo łatwe. Dodatkowo w darmowej wersji dostępnych jest wiele niezwykle praktycznych funkcjonalności, które znacząco usprawniają korzystanie z platformy. Na uwagę zasługują także doskonale rozwinięte funkcje SEO.

WooCommerce

WooCommerce to produkt nieco odmienny od przedstawionych wcześniej możliwości. Jest to amerykańska wtyczka do platformy WordPress pozwalająca na prowadzanie sprzedaży w sieci. Dostępna jest za darmo, doskonale sprawdzi się dla niewielkich, początkujących sklepów. Jest to niezwykle łatwe we wdrożeniu oraz prowadzeniu rozszerzenie, który z pewnością będzie się rozwijać. Jego przewagą nad innymi jest bardzo wiele darmowych motywów oraz szeroko rozbudowana społeczność, która pomoże użytkownikom uporać się z ich problemami związanymi z obsługą platformy. Warto jednak podkreślić, że przy dużej liczbie innych wtyczek spada bezpieczeństwo tego oprogramowania, a co za tym idzie strony.

Marketing w mediach społecznościowych jako skuteczna forma marketingu internetowego

Marketing w mediach społecznościowych jako skuteczna forma marketingu internetowego

Na całym świecie z mediów społecznościowych korzysta aż 4.2 miliarda ludzi. Według statystyk w Polsce z portali społecznościowych korzysta prawie 70% mieszkańców, co w przeliczeniu daje około 26 milionów użytkowników. Sprawia to, że marketing w mediach społecznościowych stanowi istotny filar strategii marketingowej większości firm. Nie ma w tym nic dziwnego, bo możliwości docierania do nowych klientów są ogromne. Czym charakteryzuje się marketing w social media oraz jakie są jego przewagi względem innych form marketingu?

Jak wygląda marketing w mediach społecznościowych?

Faktem jest, że media społecznościowe zrewolucjonizowały podejście do marketingu. Obecnie jednostronna forma komunikacji traci na znaczeniu, a coraz częściej mamy do czynienia z dialogiem między firmami i konsumentami. Marki są tak blisko ludzi, jak nigdy dotąd. Sprawia to, że niektóre firmy mają ogromne rzesze fanów, którzy chętnie angażują się w promowanie swojej ulubionej marki poprzez udostępnienia czy zdjęcia z produktami. Marketing internetowy, a szczególnie marketing w mediach społecznościowych, opiera się na budowaniu długotrwałych relacji.

W jaki sposób firmy budują relacje z klientami? Chociażby poprzez działania content marketingowe, czyli inaczej marketing treści. Firmy za pośrednictwem własnych lub cudzych kanałów komunikacji udostępniają materiały, które dają odbiorcom jakąś wartość. Tak naprawdę wartością może być wszystko, zarówno przekazywanie wiedzy, jak i dostarczanie rozrywki. To czy dany materiał był dla odbiorców wartościowy, można łatwo sprawdzić. Będzie o tym świadczyło między innymi zaangażowanie użytkowników pod danym zdjęciem lub artykułem.

Jakie przewagi daje marketing internetowy w mediach społecznościowych

Jeszcze kilkanaście lat temu reklamy oglądało się głównie w gazetach i telewizji. W obecnych czasach poza wszystkimi tradycyjnymi formami doszły jeszcze reklamy w internecie. Są one wyjątkowo skuteczne! Przy pomocy telewizora żadna firma nie mogła poznać naszych preferencji zakupowych. Teraz jest inaczej, bo wyspecjalizowane algorytmy portali społecznościowych skutecznie dowiadują się, co interesuje nas najbardziej. Na podstawie analizy naszego zachowania w sieci potrafią wyświetlać reklamy tak, aby pokrywały się z naszymi potrzebami i zainteresowaniami.

To jednak nie wszystko, bo warto zaznaczyć, że dostęp do internetu mamy praktycznie zawsze. Większość ludzi przez cały dzień ma w kieszeni smartfona, na którym stale pojawiają się nowe powiadomienia. Czas korzystania z internetu zdecydowanie przewyższa czas, który ludzie dawniej poświęcali na oglądanie telewizji czy słuchanie radia. Dzięki temu jesteśmy pod ciągłą presją materiałów reklamowych, które w dodatku są dostosowane do naszych zainteresowań. Sprawia to, że marketing za pośrednictwem mediów społecznościowych może naprawdę precyzyjnie odpowiadać na ludzkie potrzeby.

Warto także wiedzieć, że oprócz marketingu internetowego w mediach społecznościowych istnieje również pozycjonowanie stron w Google, co może być równie dobrym sposobem na pozyskanie klientów.

Czy warto korzystać z marketingu internetowego?

Zdecydowanie tak! Firmy coraz częściej decydują się na zatrudnianie osób, które będą zajmowały się ich marketingiem w mediach społecznościowych. To dobrze pokazuje, w jakim kierunku zmierza świat reklamy. Niesie to za sobą wiele okazji, ale również sporo zagrożeń.