czwartek, Październik 21, 2021

Na jakie szkolenia warto zapisać pracownika?

0
szkolenia

Ty, jako pracodawca powinieneś zadbać o to, aby zapewnić pracownikowi ciągły rozwój i poszerzanie horyzontów. Dlatego właśnie warto systematycznie zapisywać osoby, które zatrudniasz na szkolenia tematyczne czy też na takie, które w jakikolwiek sposób mogą pomóc mu w jeszcze lepszym wykonywaniu obowiązków zawodowych. Poznaj 5 rodzajów szkoleń, które szczególnie warto wybrać dla swojego pracownika.

Magazyn otwarty a półotwarty – porównanie

0
magazyny BTS

W Polsce i na całym świecie coraz więcej firm potrzebuje powierzchni do magazynowania. Powstaje więc wiele magazynów. Część pod wynajem, a część – na specjalne zamówienie. Jak to wygląda w praktyce? Wyjaśniamy!

Czym są magazyny BTS?

Choć na polskim rynku jest coraz więcej nowoczesnych powierzchni magazynowych, to mimo to często zdarza się, że firma, szukając magazynu, nie potrafi znaleźć żadnego obiektu, który spełniałby wymagania. Czasami udaje się dokonać usprawnienia, by je dostosować, jednak to dość kosztowne. Bywa też, że jest wręcz niemożliwe ze względów technicznych. Właśnie dlatego coraz częściej słyszy się o magazynach BTS. Skrót pochodzi od angielskiego „build to suit”. Oznacza magazyn szyty na miarę. Taka hala projektowana jest pod konkretnego klienta i budowana przez dewelopera. W dokładny sposób to, czym są magazyny BTS wyjaśnia teberia.pl. Na blogu można przeczytać pełną charakterystykę hal magazynowych „build to suit”. Zarówno magazyn BTS, jak i BTO (ang. build-to-own) są odpowiedzią na indywidualne potrzeby klientów.

Magazyn otwarty – składowanie na zewnątrz

Magazyny, zarówno te budowane na specjalne zamówienie, jak i gotowe oferowane na wynajem, można podzielić ze względu na konstrukcję budynku magazynowego. W tym kontekście da się wyróżnić aż trzy rodzaje magazynów: otwarty, półotwarty i zamknięty.

Magazyn otwarty to nic innego jak plac, na którym składuje się materiały, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Bardzo często w ten sposób składuje się materiały budowlane, wyroby stalowe, drewno, kontenery transportowe itp.

Regały w magazynie otwartym są oczywiście dobierane na podstawie wagi i kształtu składowanego towaru. Jednak nie mogą być wyposażone w elementy i mechanizmy, które są podatne na uszkodzenia. Wózki widłowe również muszą być dopuszczone do pracy na otwartej przestrzeni.

Czym charakteryzuje się magazyn półotwarty?

Magazyn otwarty to plac, zamknięty – to w pełni zabudowana hala do składowania towar ów. A magazyn półotwarty? Jak wygląda? Najczęściej to po prostu wiata, która jest zaopatrzona w ściany. Może ich mieć jednak nie więcej niż trzy.

Zazwyczaj w magazynie półotwartym składuje się towary, które wymagają ciągłego przepływu powietrza. Ale to nie wszystko. W magazynie półotwartym można magazynować produkty odporne na temperaturę, ale nie na inne warunki atmosferyczne, takie jak na przykład deszcz i śnieg.

Magazyn otwarty a półotwarty – porównanie

Ogromną zaletą magazynu otwartego jest to, że już w porównaniu do magazynu półotwartego, jest znacznie tańszy zarówno w budowie, jak i w utrzymaniu.

Jednak sposoby na składowanie towarów w magazynach półotwartych i otwartych, są do siebie zbliżone. W obu można produkty umieszczać na ziemi. Zazwyczaj do jednego i drugiego typu magazynu wybiera się regały półkowe, paletowe i wspornikowe. Najważniejsze, by wszystkie regały eksploatowane w magazynach otwartych i półotwartych były zabezpieczone farbą antykorozyjną.

Co więcej, warunki panujące w obu typach hal magazynowych są do siebie bardzo zbliżone, tak więc wykorzystuje się w nich wózki widłowe o podobnych parametrach.

Widać więc wyraźnie, że dużo cech wspólnych mają magazyny otwarte i półotwarte. Oba pozwalają na duże oszczędności, np. w ogrzewaniu. Stosuje się w nich niemalże takie same regały i wózki widłowe. W magazynach półotwartych można jednak składować znacznie więcej różnego typu towarów.

Czy chciałabyś mieć unikatowe perfumy?

Czy chciałabyś mieć unikatowe perfumy

W pierwszym lepszym sklepie jak to się kiedy potocznie mówiło drogeryjnym dostępne są różne perfumy.

Jednak nie da się ukryć, że są perfumy o jakich można powiedzieć – pospolite. Najlepiej świadczą o tym ich niewysokie ceny. Czy i ty już od jakiegoś czasu kupujesz tego typu perfumy? A jeśli tak to czy jesteś zadowolona zarówno z ich jakości jak i zapachów? A może właśnie teraz chciałabyś poczuć na sobie i wokoło siebie jakiś inny niepowtarzalny zapach? Jeśli tak właśnie uważasz to gorąco polecamy ci kupno doskonałych perfum na zamówienie. Możesz je w każdej chwili nabyć w naszym zdaniem doskonałym sklepie do którego strony internetowej link masz podany poniżej. W nim zawsze czekają na ciebie rewelacyjne perfumy produkowane na zamówienie. Kliknij zatem w link o którym tutaj mówimy o najlepiej od razu zamów dla siebie jak najlepsze i wyjątkowe perfumy. Te perfumy dadzą ci z pewnością ogromne zadowolenie jak również radość z posiadania czegoś tak oryginalnego.

Dlaczego nie wszystkie zapachy perfum można kupić w sprzedaży detalicznej?

Jak zapewne wszystkie i wszyscy o tym wiecie niektóre towary produkowane są w limitowanych ilościach. Taka sytuacja dotyczy również perfum. Nie wszystkie zapachy a nawet rodzaje są dostępne bez żadnych problemów na ogólnodostępnym rynku detalicznym. Jednak nie oznacza to bynajmniej, że takich limitowanych perfum nie można nigdzie kupić. Jak najbardziej jest to możliwe. Wszystkim którzy chcieliby to uczynić już teraz polecamy naszym zdaniem doskonały sklep do którego strony internetowej link macie podany poniżej. Kupując bardzo dobre perfumy o limitowanej wytworzonej ilości dajecie sobie niepowtarzalny i piękny zapach. Takimi perfumami są bez wątpienia into the blue. Na pewno będziecie w pełni zadowoleni po kupnie tych perfum. Przeznaczone są rzecz jasne dla kobiet ale na pewno każdy mężczyzna również będzie cieszył się z tego że tak pięknie pachnie nimi jego żona czy dziewczyna. Zatem już teraz warto je kupić w tym renomowanym sklepie.

Złote monety nie tylko dla kolekcjonerów

Złote monety

Złote monety kolekcjonerskie są nie tylko dobrą inwestycja, ale także prezentem na specjalną okazję. Monety posiadają sporą wartość, z uwagi na kruszec, a także na mocno ograniczony nakład. Sprawdźmy dostępną ofertę i dowiedzmy się w jaki sposób inwestować w złote monety?

Jak inwestować w złote monety?

Gdy chcemy kupić złote monety, to musimy się kierować dwoma czynnikami. Pierwsza to premia znacznie powyżej rynkowej ceny złota oraz także popularnością monety na samych rynkach złota.

Pierwszy z czynników się wydaje dosyć oczywisty. Im cena zakupu jest niż, tym więcej złota możemy za kwotę określoną zakupić. Warto podkreślić tutaj, że najlepszą ceną za gram charakteryzują się monety o wadze dokładnej 1 uncji, czyli około 31,1 grama. Moneta mniejsze są głównie zabiegiem marketingowym mennic i są świetnym pomysłem na prezent, lecz odradzamy je szczerze w wypadku inwestycyjnych planów. Wyjątkiem od tej reguły są historyczne monety. Jest to jednak całkiem inny temat.

Wartością dodatkową w przypadku monety jest wzrost prawdopodobny numizmatycznej wartości konkretnych roczników. Bardzo wielu kolekcjonerów ceni sobie roczniki rzadziej spotyka. Ciężko tutaj jest zagwarantować zysk konkretny, ponieważ wszystko jest zależne od zapotrzebowania późniejszego wśród inwestorów. Złote monety znajdziesz na stronie: https://mennica-krakowska.pl/

Złote monety bulionowe: co to takiego?

Złote monety bulionowe są także nazywane lokacyjnymi czy też monetami inwestycyjnymi. Są to monety bite w celach lokaty kapitału, czyli tak zwanego bulionizmu. Termin ten oznacza teorię bardzo wczesnego merkantylizmu, zgodnie z którą, bogate państwo gromadzić musi możliwie najwięcej szlachetnych metali.

Bulionowe monety są wykonane ze szlachetnego metalu. Najczęściej jest to złoto. Ich waha jest podawana w uncjach. Te monety występują w przeróżnych masowych wariantach. Najczęściej od 1/20 oz do 1oz, a nawet do jednego kilograma. Poza wagę jest wybijane na nich samo oznaczenie kruszcu i jego próba oraz także rok. Monety bulionowe pozbawione są zwykle nominału, bowiem ich determinowana wartość jest poprzez samą zawartość konkretnego kruszcu.

Pojęcie bulionowych monet najczęściej się pojawia w odniesieniu do inwestowania w złoto. Warto podkreślić jednak, że lokacyjne monety powstają także z innych szlachetnych metali, W tym musimy wymienić srebro zyskujące na popularności. Rzadziej jest to platyna czy też pallad. Monety bulionowe służą na pewno ułatwieniu obrotu szlachetnymi metalami.

Na cenę bulionowej monety zarówno wpływa jej masa, jak i także rodzaj oraz próba kruszcu użytego do produkowania monety. Klasyczne złote monety bulionowe są wykonane ze złota o próbie Au 999,9. Co oczywiste, na cenę również wpływa kurs giełdowy konkretnego surowca. Popularność lokacyjnych monet rzutuje nie tylko na ich samą wartość, ale również na możliwość zbycia szybszego posiadanego produktu.

Charakter inwestycyjny bulionowych monet odróżnia je od kolekcjonerskich monet, które mają nakład ograniczony. Niektóre bulionowe monety, z uwagi na rzadkość konkretnego rocznika, zyskują jednak kolekcjonerski charakter. W ich efekcie cena znacznie wzrasta i nie jest jedynie uzależniona od samej zawartości kruszcu.

Monety bulionowe jest atrakcyjną formą lokowania kapitału dla inwestorów, którzy są zainteresowani zarabianiem na wzrostach cen srebra czy też złota. Zdaniem wielu, zakup fizycznego złota, sztabek lub też właśnie złotych bulionowych monet, uważany jest za jeden ze sposobów skuteczniejszych na zabezpieczenie oszczędności przed inflacją. Bardzo ważne jest to, że osoby zainteresowane nabyciem monet bulionowych podlegają zwolnieniu z podatku VAT od zysku. Złota inwestycyjne jest zwolnione bowiem z tak zwanego podatku Belki. Monety bite ze srebra, palladu lub też platyny, uznawane za przemysłowe metalu, objęte są obowiązkiem na gruncie podatku VAT.

A gdzie możemy zakupić monety bulionowe? Złote monety bulionowe możemy nabyć w oddziałach NBP (Narodowego Banku Polskiego). Większy wybór monet oferują nam dealerzy, którzy zajmują się nie tylko ich sprzedażą, ale także produkcją, jak i także skupem inwestycyjnych monet. Dealerem renomowanym jest mennica. Oferuje monety z gwarancją odkupu. Dzięki niej, w przypadku chęci spieniężenia inwestycji, inwestor nie musi samodzielnie poszukiwać nabywcy.

Jak zarabiać na okazjach? Na czym polega zarabianie na okazjach?

Jak zarabiać na okazjach

Coraz więcej z nas podejmuje się pracy zdalnej, czyli za pośrednictwem internetu. W sieci znaleźć można bardzo wiele sposobów na zarobienie pieniędzy, które mogą podreperować domowy budżet lub nawet pozwolić na utrzymanie się na zadowalającym poziomie. Na popularności zyskuje zarabianie na okazjach. Jakie są metody takiej pracy i czy jest to opłacalne?

Jak można zarabiać w internecie?

Czas pandemii znacząco wpłynął na sposoby pracy w internecie. Bardzo wiele firm wciąż pozwala swoim pracownikom na pracę zdalną, dlatego można z łatwością znaleźć pełnoetatową pracę w wielu branżach, którą będzie można wykonywać z domu. Kolejnym z ciekawych i dochodowych pomysłów na pracę w sieci jest współpraca z redakcją bądź firmą zajmującą się marketingiem. Zazwyczaj nie wymagają one wykształcenia kierunkowego, wystarczy lekkie pióro oraz chęć nauki. Osoby, które znają języki obce, mogą zatrudnić się jako tłumacze tekstów lub udzielać korepetycji. Co ważne, w sieci potrzebni są korepetytorzy nie tylko znający języki, ale i posiadający wiedzę z innych przedmiotów. Warto to rozważyć. Ciekawymi pomysłami na podjęcie pracy zdalnej są także: przepisywanie tekstów, inwestowanie w kryptowaluty, własny sklep internetowy oraz omawiane przez nas poniżej zarabianie na okazjach. Pozostałe ciekawe sposoby na to, jak zarabiać w internecie, zebrał blog premiadlaciebie.pl, gdzie opisano dokładniej: ankiety, gry, blog, Instagram, konkursy. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

Czym jest zarabianie na okazjach?

Zarabianie na okazjach stawowi jedno z najłatwiejszych i stosunkowo szybkich sposobów na zdobycie pieniędzy. Nie wymaga ono specjalistycznych umiejętności, wykształcenia ani ciężkiej pracy. Konieczne są jedynie zdolność wyszukiwania okazji oraz spryt. Pierwszą z metod na zarabianie w ten sposób jest kupowanie taniej, sprzedawanie drożej. Polega ona na nabywaniu wszelkiego rodzaju produktów poniżej ceny rynkowej i odsprzedawaniu ich w regularnej cenie. Można zarówno kupować przedmioty na sklepowych promocjach i wyprzedażach, by sprzedawać na bieżąco, jak i przedmioty sezonowe poza sezonem np. dekoracje, opony, ubrania i odprzedawać je w czasie kiedy są potrzebne i będzie na nie wielu chętnych. Ponadto w sieci bardzo często znaleźć można bardzo korzystne oferty bankowe. Polegają one np. na otrzymaniu wynagrodzenia za założenie konta w danym banku lub promocji na konta oszczędnościowe z niezwykle atrakcyjnym oprocentowaniem. Kolejną z metod na zarabianie na okazjach jest udział w programach lojalnościowych firm i marek. Mogą one działać na zasadzie punktowej, klubowej oraz programu partnerskiego. Warto zainteresować się także możliwością otrzymania cashbacku, czyli zwrotu części pieniędzy za zakupy.

Czy warto zarabiać na okazjach?

Eksperci, jak i osoby zarabiające na okazjach uważają, że jest to jeden z łatwiejszych sposobów na uzyskanie dochodu w internecie. Wraz z rosnącym doświadczeniem, co do wyszukiwania korzystnych ofert, możliwe jest zarobienie naprawdę dużych pieniędzy. Dodatkowo ogromną zaletą kupowania taniej i sprzedawania drożej jest bardzo szybki zwrot zainwestowanych środków oraz stosunkowo niski nakład finansowy (wraz z coraz większymi zyskami staje się on coraz niższy). Kolejnym z argumentów przemawiającym za zarabianiem na okazjach jest to, że znalezienie atrakcyjnych ofert oraz programów jest bardzo proste – w sieci odszukać można wiele stron agregujących najlepsze okazje. Warto jednak korzystać z atrakcyjnych promocji rozważnie, aby nie wpaść w kłopoty podatkowe.

Sprzedawanie kredytów, usług finansowych, czyli jak zacząć pośrednictwo kredytowo-finansowe?

pośrednik finansowy

Praca w branży finansowej jest bardzo kusząca głównie ze względu na możliwość osiągnięcia dużych zarobków. Bardzo często dochody osób zawodowo związanych z tą branżą opierają się na prowizjach sprzedażowych. Wiele osób posiadających odpowiednie wykształcenie, wybiera karierę pośrednika finansowego, która w dużej mierze opiera się na doradzaniu potencjalnym klientom banków i innych instytucji finansowych. Jak postawić pierwsze kroki w tym zawodzie? Jakie możliwości otwierają się przed pośrednikami kredytowo-finansowymi?

Jak zostać pośrednikiem finansowym?

Zacznijmy od tego, że pośrednik finansowy to ktoś, kto pośredniczy między klientem a bankami lub firmami finansowymi (np. parabankami) w procesie doboru i udzielenia kredytu lub pożyczki. Osoby, które chciałyby pracować w takim charakterze, muszą posiadać dużą wiedzę oraz umiejętności sprzedażowe, które ułatwią nawiązywanie kontaktu z potencjalnymi klientami i przekonanie ich do skorzystania zarówno ze swoich usług, jak i oferty danego banku, z którym współpracują. Wymaga to nieustannych szkoleń i podnoszenia swoich kwalifikacji. Praca ta wymaga nie tylko umiejętności perswazyjnych, ale również etycznego podejścia do klienta.

Aby rozpocząć karierę pośrednika finansowego, należy spełniać takie warunki jak:

– minimum średnie wykształcenie,

– niekaralność,

– zarejestrowanie działalności gospodarczej,

– wpis do rejestru KNF,

– zawarcie umów z odpowiednimi podmiotami.

Będąc pośrednikiem finansowym, można działać na własną rękę, ale wielu przedstawicieli tego zawodu nawiązuje współpracę z innymi firmami. Przykładem jest pośrednik finansowy typu Helikon.net.pl, czyli spółka mająca ugruntowaną pozycję na rynku pośrednictwa finansowego.

Pośrednik kredytowo-finansowy – na czym polega jego praca?

Podstawą wykonywania tego zawodu jest umiejętność zbadania potrzeb klienta oraz jego możliwości finansowych. Na podstawie uzyskanych od klienta informacji, pośrednik musi ocenić, jaki rodzaj kredytu będzie dla niego najlepszy, ponadto oblicza wysokość raty, jaką będzie on w stanie spłacać co miesiąc. Obowiązkiem pośrednika jest wybór najkorzystniejszej oferty z puntu widzenia klienta, spośród tych dostępnych w instytucjach finansowych, z którymi współpracuje. Pośrednik finansowy może również udzielać pomocy przy zwiększeniu zdolności kredytowej oraz poprawie złej historii w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Pośrednik kredytowy a doradca finansowy – różnice

Wiele osób myli pośredników finansowych z doradcami. Różnica między tymi dwoma zawodami jest stosunkowo niewielka i opiera się na tym, że doradca finansowy jest osobą niezależną, która nie współpracuje z żadnym bankiem ani firmą udzielającą pożyczek. Pośrednik finansowy nie przedstawia wszystkich ofert dostępnych na rynku swoim klientom, a wyłącznie te, które dostępne są w instytucjach, z którymi współpracuje. Bardzo często doradca pobiera wynagrodzenie od klienta, któremu udzielił pomocy, natomiast pośrednik jest wynagradzany przez banki i firmy, z którymi współpracuje.

Płatności telefonem – jak z nich korzystać?

Płatności telefonem

Logowanie się do bankowości internetowej może być uciążliwe, zwłaszcza jeśli robi się dużo zakupów w różnych sklepach online, lub nie ma się pamięci do haseł i loginów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, banki wprowadziły możliwość płatności za pomocą smartfonów na kilka różnych sposobów.

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nauka języka niemieckiego może być najlepszą inwestycją w całym życiu. Nie wszyscy jednak wiedza, jakie możliwości daje płynne porozumiewanie się w języku obcym.

Jak wybrać dobrą platformę logistyczną, aby szybko i sprawnie wysyłać paczki?

wysyłać paczki

Szybka wysyłka paczek jest bardzo istotna zarówno dla przedsiębiorców, którzy prowadzą sklep internetowy, jak i wszystkich innych osób, które bardzo często korzystają z usług kurierskich. Wówczas idealnie sprawdzi się uznany operator logistyczny. Poznaj kilka cennych wskazówek i wybierz najlepsze rozwiązanie już teraz. 

Nadawaj paczki bez wychodzenia z domu lub biura

Jeżeli cenisz komfortowe, a zarazem nowoczesne rozwiązania możesz zamówić kuriera do domu lub firmy. To idealna propozycja dla właścicieli sklepów internetowych, którzy wysyłają swoje towary zarówno do różnych miejsc w Polsce, jak i za granicę. W tym celu należy skorzystać z usług operatora logistycznego Kurierovo.pl. Wystarczy odwiedzić stronę internetową, wypełnić krótki formularz, w którym zawarte są informacje dotyczące rodzaju oraz rozmiarów przesyłki. Następnie możesz wybrać jedną z wielu renomowanych firm kurierskich (np. DPD) i porównać ceny. Dzięki temu sięgniesz po najkorzystniejsze rozwiązanie. To idealna propozycja dla właścicieli sklepów, którzy chcą zoptymalizować koszty. Wybierz wygodę!

Wysyłaj paczki za granicę

Możliwość wyboru wielu profesjonalnych usług kurierskich za pośrednictwem operatora logistycznego Kurierovo.pl, pozwoli Ci wysyłać paczki nawet w najdalsze zakątki globu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z opcji wysyłki do Chin czy Stanów Zjednoczonych. To doskonała wiadomość dla przedsiębiorców, którzy pragną podbić zagraniczne rynki. Warto pamiętać, że w stosunku do tradycyjnych usług pocztowych, paczki wysyłane za pośrednictwem uznanych firm kurierskich dochodzą bardzo szybko. Wystarczy wpisać kilka informacji na stronie platformy, aby móc cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem przy korzystaniu z usług.

Wygodne śledzenie przesyłek

Rozbudowana platforma logistyczna Kurierovo.pl pozwala na wygodne śledzenie przesyłek różnych przewoźników. To znacznie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy więc znaleźć na stronie odpowiednią zakładkę, a następnie wpisać numer przesyłki oraz wybrać firmę świadczącą usługi kurierskie. Następnie dowiesz się, gdzie znajduje się paczka lub czy dotarła już do adresata. To wygodne, a zarazem bardzo proste rozwiązanie, z którego na co dzień korzystają klienci.  

Poznaj najważniejsze informacje

Chcesz wysłać paczkę i nie masz pewności, czy dany produkt może być przetransportowany przez firmę kurierską? Wszystkie szczegóły znajdziesz w regulaminach poszczególnych przewoźników. Ponadto warto zajrzeć do poradników na stronie Kurierovo.pl, w których zamieszczono wiele wartościowych wskazówek. W dodatku w razie wątpliwości możesz skontaktować się z działem obsługi klientów lub skorzystać z formularza kontaktowego. Doświadczeni specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi na Twoje pytania. Wybierz profesjonalne rozwiązania i wysyłaj paczki bez żadnych ograniczeń!

Jak zaplanować bezpieczne przechowywanie dokumentów w twojej firmie?

bezpieczne przechowywanie dokumentów

Każda firma zobowiązana jest prawnie do przechowywania niektórych rodzajów dokumentów. Odpowiedzialny przedsiębiorca nie może jedynie poprzestać na wydzieleniu przestrzeni odpowiedniej wielkości i umieszczeniu tam akt. Żeby zapewnić danym rzeczywiste bezpieczeństwo, należy poświęcić chwilę na zaplanowaniu tego procesu.