Maturzysto, czy już wiesz na jaką uczelnie wyższą chcesz iść?
Description seo: Studniówka, matura, wyniki i… Czas na studia! Wybór jest nie lada wyzwaniem, gdyż każda uczelnia pragnie przyciągnąć do siebie uwagę i zyskać jak największą liczbę studentów. Co, oprócz Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest do wyboru?
Uczelnie z Lublina
Prócz najpopularniejszych uniwersytetów, w najpopularniejszych miastach Polski – czyli w Warszawie i Krakowie – jest wiele innych, ciekawych propozycji rozwijania swojej wiedzy. Jedną z nich jest miasto Lublin i wspaniałe uczelnie: Politechnika Lubelska, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej czy Uniwersytet Przyrodniczy. Jaki kierunek zatem wybrać, by rozwijać swoje pasje i poszerzać swoją wiedzę? Na tapetę idzie Politechnika.
Politechnika Lubelska
Poszukiwania rozpoczną się z impetem – po inżyniersku. Kierunki techniczne są jak najbardziej pożądane na rynku pracy i coraz więcej kobiet decyduje się iść taką właśnie drogą. Politechnika ma sześć wydziałów z czego jeden jest bardziej humanistyczny – Wydział Zarządzania. Z czysto technicznych wydziałów jest do wyboru:
- Wydział Podstaw Techniki – oferujący kierunek: Matematyka, Edukacja techniczno-informatyczna, Inżynieria bezpieczeństwa;
- Wydział Mechaniczny – oferujący kierunek: Mechanika i budowa maszyn, Inżynieria materiałowa, Mechatronika, Zarządzanie i inżynieria produkcji, Transport, Inżynieria biomedyczna, Inżynieria produkcji, Robotyzacja procesów wytwórczych;
- Wydział Inżynierii Środowiska – oferujący kierunek: Inżynieria odnawialnych źródeł energii, Inżynieria środowiska;
- Wydział Elektrotechniki i Informatyki – oferujący kierunek: Elektrotechnika, Informatyka, Mechatronika, Inżynieria biomedyczna;
- Wydział Budownictwa i Architektury – oferujący kierunek: Budownictwo, Architektura.
Na uwagę zasługuje przede wszystkim nowy kierunek, jakim jest Robotyzacja Procesów Wytwórczych. Kierunek ten pozwoli na zrozumienie na czym polega automatyzacja i nadzór nad procesami produkcyjnymi.Pozwoli nauczyć się, jak integrować ze sobą roboty przemysłowe oraz jak wykorzystywać wszelkie procesy wytwórcze. Dodatkowo uczelnia pozwoli na realizację naprawdę ciekawych projektów w różnorodnych kołach naukowych.
Certyfikaty zawodowe
Jak to zazwyczaj bywa, Politechnika umożliwia zdobycie ciekawych uprawnień i certyfikatów. Jednym z nich są: Six Sigma – doskonalenie jakości procesów, wdrażanie nowych, innowacyjnych rozwiązań; CAD; EPICOR – system zarządzania jakością; PLC – programowanie sterowników.
Warto jest wybierać niszowe kierunki techniczne, gdyż są gwarancją zdobycia ciekawej pracy w przyszłości.
Artykuł powstał dzięki pomocy specjalistów z serwisu www.uczelnie.pl