To oczywiste – nie ma jednej recepty na to, jak zarobić pierwszy milion. Choć właściwie to można by się sprzeczać, ponieważ sposobów na to jest całkiem sporo. Problem w tym, że każdy wymaga mnóstwo zaangażowania, wiedzy i ciężkiej pracy po wiele godzin dziennie. W obliczu takich wyzwań wolimy w większości jednak nie być milionerami.

Pomnażanie oszczędności

Pierwszego miliona wcale nie trzeba ukraść. Możemy go na przykład zarobić. Wyjazd za granicę na rok lub dwa pozwoli przy odpowiednim trybie życia i umiejętności oszczędzania, zarobić na utrzymanie siebie, rodziny w Polsce, i to na przyzwoitym poziomie, i odłożyć coś każdego miesiąca. W ciągu kilku miesięcy możemy tak zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych. To świetna baza, z którą można zacząć inwestować i w kilka miesięcy zwielokrotnić majątek. Przykładowo, część tych pieniędzy możemy zainwestować na giełdzie, część odłożyć na lokatę, a za pozostałą część kupić przedmiot, w który inwestujemy, na przykład zdezelowany stary motor. Odrestaurowanie go to dla wprawnego miłośnika motocykli kilka tygodni wytężonej pracy po wiele godzin. Jeśli jednak znajdzie się kupiec kolekcjoner, możemy sprzedać motor nawet kilkakrotnie drożej.

Inwestowanie

Grubsze pieniądze możemy dalej pomnażać w ten sam sposób aż do założenia firmy, która zacznie przynosić milionowe zyski, lub aż nazbieramy satysfakcjonującą kwotę pozwalającą zainwestować w nieruchomości lub kolekcję dzieł sztuki, na których zbijemy majątek.

Oszczędzanie, zarabianie i inwestowanie to bardzo trudne zagadnienie, z którymi każdy człowiek próbuje się mierzyć, lecz często bywa pokonany przez przyziemne potrzeby i wydatki. Jeśli naszym największym marzeniem jest stać się milionerami, musimy podjąć jeden sposób pracy, oszczędzania lub inwestowania i mocno się go trzymać przez lata, lub stale zmieniać sposoby inwestowania, po prostu śledząc trendy na rynku i obserwując co jest najbardziej opłacalne i może przynieść największy zysk z najkrótszym czasie. Tak czy siak, zarobienie pierwszego miliona to plan na całe lata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ